תפריט סגור

בדיקת הארקה

בדיקת הארקה בבית ובעסק במחירים משתלמים במיוחד!
חוץ משם מוזר, להארקה יש תפקיד חשוב ומכריע שיכול למנוע מקרי שריפה ואפילו מוות ולכן אנחנו ממליצים בחום לבצע בדיקת הארקה בדירה ובעסק שלך. החשמלאים שלנו פועלים מסביב לשעון כך שניתן להזמין בדיקת הארקה בזמנים הנוחים לך, ובכך לחסוך לך המון זמן ופגיעה בשגרת היום שלך.

בדיקת הארקה בשירות 24 שעות ביממה

בודק הארקה מקצועי לשירותכם – טיפול בכל סוגי תקלות החשמל במקום אחד!
שירות בדיקת הארקה מחיר החל מ – 330 ₪
חשמלאי מוסמך לבדיקת הארקה לבית / לעסק בעל רשיון בתוקף לעבודות חשמל
שירות מקצועי מהיום להיום

לייעוץ חינם עם חשמלאי בנושא בדיקת הארקה חייגו: 055-977-9950

בדיקת הארקהמה זה אומר בדיקת הארקה?

הארקה היא מנגנון הגנה מהתחשמלות אשר המדינה מחייבת להתקין בכל שקע חשמלי. בתוך השקע עצמו ישנם שלושה חוטי חשמל כשאחד מהם הוא פלוס והשני מינוס (כך שחיבור ביניהם סוגר מעגל ומאפשר זרימת חשמל) והשלישי הוא חוט ההארקה שתפקידו להוריד עומס חשמלי אל האדמה ובכך למנוע התחממות והתחשמלות.

איך זה עובד?

במקרים של תקלות בזרימת החשמל, הוא עלול לזלוג החוצה מהמכשיר החשמלי אליו הוא מחובר ולחפש להגיע לקרקע (כמו מים). היות וגוף האדם מוליך חשמלי די טוב, ברגע המגע במכשיר החשמלי האדם יתחשמל כי החשמל מעוניין לרדת לקרקע ולכן מתקינים הארקה שמונעת את הזליגה הזו ושומרת על החיים שלך ושל המשפחה שלך.

ההבדל בין מפסק פחת להארקה

בידקת הארקה בבית
בידקת הארקה בבית או לעסק

תפקידו של מפסק הפחת הוא לזהות עומס חשמל ולנתק את הפקקים של אותם האיזורים שצורכים יותר מדי חשמל. אם מפסק הפחת עושה את העבודה שלו, לכאורה אין טעם להארקה מכיוון שלא תהיה זליגת חשמל אלא הפסקה שלו על ידי הפחת. ובכן, לכאורה. הסיבה לכך שהחוק בישראל מחייב להתקין הארקה בכל שקע היא שכמו שכתבנו – גוף האדם הוא מוליך ולכן ברגע שמתבצעת זליגת חשמל ואדם נוגע במכשיר החשמלי, הוא סוגר מעגל ולכן מבחינת מפסק הפחת לא התבצעה פה שום בעיה כך שהמפסק לא יפסיק את החשמל והסוף ידוע ועצוב.

מתי יש לבצע בדיקת הארקה?

ישנן כל מיני הזדמנויות שאפשר לנצל כדי לבצע בדיקת הארקה מצילת חיים. הטיפ הראשון שנוכל להעניק לך הוא שאם לא זכרת מתי ביצעת בדיקת הארקה בפעם האחרונה, ככל הנראה היא הייתה מזמן ואנחנו יותר ממליצים לך להזמין בדיקה כזו כבר עכשיו. להבא, כדאי לך להזמין בדיקת הארקה במקרים הבאים:

 • בדיקת הארקה
  בדיקת הארקה על ידי חשמלאים מוסמכים

  לאחר שיפוץ הבית
  שיפוץ הוא תמיד מבורך אך יצא לנו לשמוע על מקרים בהם מערכת ההארקה נפגעה ללא ידיעת הדיירים, מה שעלול להיות מסוכן מאוד. לכן לאחר שיפוץ אנחנו ממליצים לך להזמין חשמלאי שיבדוק את ההארקה אצלך בדירה.

 • לפני כניסה לדירה חדשה / ישנה
  רוב האנשים לא חושבים על מערכת ההארקה שלהם ולכן כדאי לבצע בדיקת הארקה גם בכניסה לדירה חדשה ובפרט דירה ישנה כדי לגלות בזמן תקלות כאלו ואחרות.
  קניתם בית חדש? חיבור חשמל לדירה חדשה מקבלן בד"כ מתבצע על ידי הקבלן, רוצים להיות בטוחים יותר? זה הזמן ליצור קשר עם חשמלאי חיצוני
 • תמרורי אזהרה
  למזלנו, ניתן לזהות מערכת הארקה לא תקינה לפי כל מיני סימנים קטנים כגון: שקעים מעט שרופים, מכשירי חשמל מקצרים ופקקים שקופצים בלי סיבה נראית לעין. הסממן הבולט והמסוכן ביותר הוא מכשיר חשמלי שמעביר זרם חשמלי. אם נגעת במוצר כזה וקיבלת זרם קטן, כדאי מאוד להזמין חשמלאי מיד כדי שיטפל בתקלה המסוכנת הזו.
 • תחזוקה שוטפת של מערכת ההארקה
  ההמלצה שלנו היא לבדוק את מערכת ההארקה בבית חדש אחת לעשר שנים ובבית ישן אחת לחמש שנים רק כדי לוודא שהכל תקין מבחינת ההארקה. חשמלאי מוסמך יכול לבצע בדיקת הארקה לופ טסטר – בדיקה זו נחשבת לפשוטה יחסית אך מצד שני מחייבת מיכשור מיוחד הנקרא LT. המכשיר הזה מתחבר לחוט החשמל פלוס ולחוט ההארקה ומודד את רמת החשמל שעוברת דרכו כדי להבין אם ההארקה תקינה ומונעת זליגת חשמל. החשמלאי יעבור בכל נקודת ממשק של חשמל בבית, כולל דוד המים, כדי לוודא שההארקה תקינה באופן מלא.

איך לבחור חשמלאי לבדיקת הארקה?

כאן המקום לציין שלא כל חשמלאי רשאי לבצע בדיקת הארקה אלא רק חשמלאי בדרגת רישוי מוסמך. מעבר לרישיון עצמו, אנחנו תמיד ממליצים לעבוד עם חשמלאים מנוסים וותיקים ובעלי מוניטין שביצעו בדיקות הארקה בהצלחה למספר רב יחסית של בתים מכיוון שהארקה לא תקינה עלולה לסכן את חייך ואת חיי המשפחה שלך.

לייעוץ חינם עם חשמלאי בנושא בדיקת הארקה חייגו: 055-977-9950

כמה עולה להזמין בודק הארקה מוסמך?

מחיר בדיקת הארקה כולל בתוכו מספר פרמטרים אשר קובעים את גובה התשלום ביניהם זמן ביצוע הבדיקה, גודל הבית וכמות השקעים שיש לבדוק וכמובן תיקון תקלות הארקה במידה וקיימות. לרוב הזמנת בודק הארקה מבחינת עלויות יסתיים בעלות הביקור של החשמלאי, אבל זה בתנאי שהזמנת חשמלאי מקצועי ואמין שיוכל לבצע את הבדיקה במהירות וביעילות מבלי למצוא תקלות שאינן קיימות.

כל החשמלאים בפורטל חשמלאים IL מנוסים, בעלי רישיון בתוקף, משתמשים בציוד החדשני ביותר עם תווי התקן המחמירים ביותר ויוכלו להגיע אליך בהתראה קצרה כדי לבצע את הבדיקה או כדי לטפל במכשירי חשמל שמעבירים זרם חשמלי.

רוצה להתייעץ איתנו על מערכת ההארקה שלך? נשמח להעניק לך שיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות וללא התחייבות במהלכה נבין יחד איתך האם מערכת ההארקה שלך זקוקה לתיקון או לתחזוקה שוטפת שתבטיח את שלומך ושלום המשפחה שלך.

מחירון עבודות חשמל

סוג השירות מחיר
ביקור חשמלאי מוסמך החל מ 200 ₪
ביקור חשמלאי בשעות הלילה החל מ 300 ₪
החלפת שקע חשמל החל מ 250 ₪
התקנת נקודת חשמל החל מ 200 ₪
הזזת נקודת חשמל החל מ 199 ₪
התקנת נקודת חשמל חדשה – חיווט חיצוני החל מ 220 ₪
התקנת נקודת חשמל חדשה – חיווט בתוך קיר גבס החל מ 220 ₪
בדיקת פחת בלוח חשמל החל מ 200 ₪
נקודת חשמל חדשה – חיווט בתוך קיר רגיל – בטון/בלוקים החל מ 400 ₪
התקנת נקודה תלת פאזית למזגן (לא כולל תשתית) החל מ 450 ₪
התקנת נקודת דוד חשמל כולל מפסק החל מ 400 ₪
התקנת לוח חשמל חד פאזי החל מ 1400 ₪
חשמלאי מומחה להתקנת לוח חשמל תלת פאזי החל מ 2300 ₪
איתור תקלת חשמל החל מ 330 ₪
התקנת שקע תלת פאזי (לא כולל תשתית) החל מ 350 ₪
התקנת נקודה למזגן החל מ 250 ₪
החלפת חוטי חשמל החל מ 250 ₪
התקנת נקודה לטלפון החל מ 199 ₪
בדיקת חשמל החל מ 200 ₪
התקנת נקודה לכיריים החל מ 250 ₪

לקוחות ממליצים:

שאלות נפוצות

icon

הארקה זהו מנגנון מונע התחשמלות אשר על פי החוק מחיובים להתקין בכל שקע חשמלי.

icon

חשוב מאוד לבדוק הארקה. מומלץ לבדוק כאשר עורכים שיפוץ בבית או כאשר נכנסים לדירה חדשה, במידה וישנם שקעים שרופים בבית או אחת לעשר שנים.

icon

לא כל חשמלאי מוסמך כדי לערוך בדיקת חשמל רק חשמלאי הנושא דרגת רישוי מוסמך רשאי לבצע בדיקת הארקה.

icon

לבדיקת הארקה ישנם מספר פרמטרים לשקלול המחיר, כגון: גודל הבית, כמות השקעים, תיקון תקלות במידה ונמצאות. לכן לא ניתן לקבוע מחיר ישיר לבדיקת הארקה לפני קבלה של הצעת מחיר ע"י חשמלאי.
דילוג לתוכן